Arzu SARIKAYALAR SADAGHİANİ

Kurucu & Liderlik & Performans Gelişimi Danışmanı
Çevik Danışmanı
Yönetici & Takım Koçu
Zihin Oyunları Koçu & Fasilitatörü
PCC, ATC, ORSC, SAFe®6 Agilist, PSM1, ICP-AHR

1990 yılında ODTÜ Sosyoloji Bölümünden mezun oldum. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği, 1994 yılında The Institute of Commercial Management-Londra’da Uluslararası Pazarlama Yüksek Lisans Programlarını tamamladım.

30 yılı içeren profesyonel çalışma hayatımda çoğu global ölçekli olan Türkiye’ nin önde gelen kurumlarında -Teknosa, Colin’s, Multinet, Avon, DHL, Oriflame- İnsan Kaynakları, Satış ve Pazarlama Fonksiyonlarında farklı kademelerde görev yaptım. Kariyerimin son 20 yılında öğrenme sistemlerinin oluşturulması,  koçluk ve mentorluk sistem ve yapılarının kurulması, organizasyonel gelişim projeleri, yetenek yönetimi, performans yönetimi, yedekleme ve kariyer planlama süreçleri ile Kurumsal Akademi kurulmasında sorumluluklar aldım. Kariyerimin ilk 10 yılını ise Türkiye’de “Doğrudan Satış” yönteminin tanıtılması ve yaygınlaştırılmasında uzmanlaşma ile değerlendirdim.

Kurumsal olarak son görev aldığım ve emekli olduğum kurumda olan Teknosa Akademi’ nin kuruluş aşamasından itibaren 12 yıl yöneticiliğini yaparak, çok sayıda uluslar arası ödüllerin alınmasına da liderlik ettim.

Performans artışını mümkün kılmada ilişkiyi geliştirici yaklaşımların önemini kavrayarak, 2011 yılından itibaren koçluk yaklaşımlarını benimsemiş ve sertifikalı koçluk programlarına Adler International’ da, CRR Global’ da Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu’na (ORSC) katılarak tamamladım.Uluslararası Koçluk Federasyonun’dan (ICF-The International Coaching Federation) https://coachfederation.org/ akredite koçum. Ünvanım PCC-Professional Certified Coach.

Katıldığım programlarda elde ettiğim yaklaşımları çalışma ve özel hayatım ile entegre eden proje ve programlara dönüştürdüm. Bu uygulama ve programlar son olarak 2015 yılında, Türkiye’de ilk kez bir firmaya ATD’ den Uygulamada Mükemmellik’ te, Koçluk ve Mentorluk Kategorisinde en büyük ödülü getirmiştir.

Koçluğun performans, öğrenme ve doyum üzerindeki olumlu etkilerini yetişkinlere ilave olarak geleceğimiz olan gençlerimiz ile de deneyimleyerek koçluğun fayda çemberini genişletmeyi hedefleyen çalışmalar yapmaktayım. 2017 yılında profesyonel yöneticilik kariyerimi sonlandırdıktan sonra Life Balance Coaching Center bünyesinde Yönetici Ortak olarak katkı sağladım. Ocak 2019’da Sarıkayalar Danışmanlık’ı kurarak, bundan sonraki kariyer hayatımı kendi firmam üzerinden devam ettirme kararı aldım.

2500 saati aşan bireysel koçluk, 1500 saati aşan takım koçluğu, 1300 saatlik performans ve satış koçluğu, 1500 saati aşan yönetici ile liderlik programları ve 1000 saatin üzerinde kişisel gelişim programları vererek, bilgi ve tecrübemi paylaştım.

2011-Nisan 2018 yılları arasında Türkiye’de kurumsal eğitim ve gelişim üzerine uzmanlaşan profesyonelleri biraraya getirmeyi hedefleyen  Eğitim Gelişim Platformu Derneği’nde (TEGEP) http://www.tegep.org Yönetim Kurulu Üyeliği ve bir dönemde Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendim. Halen derneğin gönüllüsü olarak dernek çalışmalarına katkı sağlamaktayım. Evli ve bir erkek çocuk annesiyim.

Çevik Danışman, akredite koç, değerlendirici ve eğitmen olarak işbirliği içinde olduğum kurumlar bulunmaktadır.

Çevik Danışmanıhttp://all4agile.com/

Akredite Koç: https://sparkus.com/our-team-and-coaches/

Danışman, Değerlendirici: https://www.elemental-v.com/

Eğitmen: https://urunler.enocta.com/cevrimici_egitim_katalogu

SARIKAYALAR DANIŞMANLIK

Sarıkayalar Danışmanlık olarak, kurumsal alanda yönetici ve çalışanların bireysel farkındalıklarını arttırmaları, liderlik kapasitelerini yaşamaları ve potansiyellerine ulaşmaları için kurumların ihtiyaç ve kaynaklarını da dikkate alarak özelleştirilmiş içerikler sunmaktayım.

Türkiye’nin önde gelen kurumlarının üst düzey yöneticilerine ve yetenek havuzundaki  üst ve orta düzey yönetici adaylarına etkin bir lider olmalarına, iş ve özel yaşamlarında mutluluk, başarı ve yüksek performans elde etmelerine destek olmak üzere koçluk ve mentorluk hizmeti vermekteyim. Bireysel yönetici koçluğunun yanı sıra, takımların farkındalıklarını ve performanslarını arttırmaya yönelik takım koçluğu ve fasilitasyonu hizmeti sunmaktayım.

Ayrıca kurumun kendi içerisinde koçluk yaklaşımını bir kültür haline getirmesini sağlamak üzere  iç koçluk ve mentorluk yapısı kurmaya dair danışmanlık vermekteyim.  Koçluk çalışmalarına ek olarak, özellikle değişim projeleri ve kurum kültür çalışmaları kapsamında  daha geniş kitlelere yaşam, iletişim ve liderlik becerileri geliştirmelerinde kaynak sağlamak, ilham vermek üzere liderlik ve iletişim gelişim programları tasarımı yapmak ve paylaşmak uzmanlık alanlarım arasında bulunmaktadır.

BAŞARILAR

KOÇLUK SERTİFİKALARI